Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Jasełka w Gosprzydowej

Utworzono dnia 06.02.2019

„Dziecię nam się narodziło”. Pod takim tytułem 13 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Gosprzydowej przedstawiono bożonarodzeniowe jasełka. Na scenie wystąpili najmłodsi podopieczni świetlicy, a w śpiew włączył się Zespół Ludowy "Gosprzydowianie".
Na zakończenie tutejszy proboszcz ks. Tadeusz Cetera udzielił licznie zebranym błogosławieństwa.

czytaj dalej na temat: Jasełka w Gosprzydowej

Niezapomniany bal

Utworzono dnia 06.02.2019

Świetlica Wiejska w Zawadzie Uszewskiej oraz Stowarzyszenie „Wieś Naszych Marzeń” już po raz szósty zorganizowały bal karnawałowy dla dzieci. Bilet wstępu to oczywiście obowiązkowo strój karnawałowy. Na zabawę, którą prowadzili animatorzy pod kierownictwem Łukasza Hajduka przybyły dzieci z Uszwi, Zawady Uszewskiej, Gnojnika i Gosprzydowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którymi byli:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku, Marta i Piotr Pawełkowie – Firma Handlowo-Usługowa NOVUM Uszew, Maria i Krzysztof Wójsowie – Firma Handlowo-Usługowa NOVUM Gnojnik, Helena i Władysław Gałęziowscy, Halina Bulanda – Delikatesy CENTRUM, Paweł Klecki – Firma „Oknodrewal”, Jerzy Grzesicki – Blacharstwo Budowlane, Zbigniew Myszka – U.B.H.P.T. „Nikobud”, Józef Wąs Gnojnik, Janina Wąs – Ubojnia zwierząt w Gnojniku, Jan Kowalczyk z Zawady Uszewskiej.

Dzięki państwa hojności mogliśmy zapewnić dzieciakom wspaniałą zabawę oraz obdarować drobnymi prezentami.

Prezes Stowarzyszenia Maria Robak

czytaj dalej na temat: Niezapomniany bal

Kolędnicy z Uszwi

Utworzono dnia 31.01.2019

W niedzielę 30 grudnia 2018 odbyło się Spotkanie z kolędą w Domu Strażaka w Uszwi. Mieszkańcy, którzy wypełnili salę po brzegi mieli okazję wspólnie wyśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy oraz obejrzeli występy dwóch rodzimych grup kolędniczych: dorosłej i dziecięcej. Następnie „Kolędnicy znad Uszwicy” po raz 10 wystąpili na lipnickiej scenie. Nie zawiedli i tym razem zajmując I miejsce oraz kwalifikując się na ogólnopolski przegląd w Bukowinie Tatrzańskiej.

Chłopcy z grupy kolędniczej Z Turoniem zafascynowani sukcesami panów postanowili również spróbować swoich sił.  W tym roku na lipnickim przeglądzie zajęli także I miejsce i zakwalifikowali się na ogólnopolski przegląd w Podegrodziu, gdzie otrzymali III miejsce.

Zapraszamy do galerii zdjęć i na nasze facebookowe strony

czytaj dalej na temat: Kolędnicy z Uszwi

Lewniowskie kolędowanie

Utworzono dnia 30.01.2019

W ostatnią niedzielę stycznia w Domu Strażaka w Lewniowej miało miejsce wspólne kolędowanie. Mieszkańcy Lewniowej, ale także sąsiednich miejscowości zebrali się, by kultywować polską tradycję bożonarodzeniową.
spotkanie rozpoczął występ parafialnej scholi, która zaśpiewała 4 kolędy. Na lewniowskiej scenie było nie tylko wokalnie ale i tanecznie za sprawą roztańczonych dzieci. Dwie grupy  zaprezentowały taniec nowoczesny. Wisienką na torcie były jasełka w wykonaniu dzieci ze Świetlicy w Lewniowej.
Tegoroczny wieczór kolęd był okazją do wspólnych rozmów, refleksji a najmłodszym dał mnóstwo radości.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz na nasze facebookowe strony.

czytaj dalej na temat: Lewniowskie kolędowanie

Zapraszamy!

Utworzono dnia 30.01.2019

Podążaj z nami szlakiem kultury

Utworzono dnia 21.01.2019

Stowarzyszenie „Szlakiem kultury” zostało powołane celem m.in. pozyskiwania środków krajowych i unijnych w dziedzinie szeroko rozumianej kultury. W roku bieżącym został zrealizowany duży projekt pn. „Otwarci na kulturę”...

czytaj dalej na temat: Podążaj z nami szlakiem kultury

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 535

W poprzednim miesiącu: 413

Wszystkich: