Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Zapraszamy!

Utworzono dnia 05.05.2020

Zapraszamy do zabawy :)

Utworzono dnia 05.05.2020

Uwaga!

Utworzono dnia 30.04.2020

Drodzy Czytelnicy, zgodnie z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego od 4 maja 2020 roku biblioteki mogą być stopniowo otwierane.

Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. 

Działając zgodnie z decyzją Premiera oraz z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i GIS, Gminna Biblioteka Publiczna w Gnojniku podjęła działania, umożliwiające jak najszybsze otwarcie naszych placówek dla czytelników. Informacja o tej dacie ukaże się na stronach internetowych Centrum Kultury w Gnojniku, Urzędu Gminy Gnojnik oraz w mediach społecznościowych.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020

Cel wdrażania procedur:

  1. Dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa pracowników (obsługi) bibliotek oraz użytkowników.
  2. Minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników (obsługi) oraz użytkowników.
  3. Ograniczenie liczby kontaktów na terenie biblioteki w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.
  4. Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.

Wytyczne zostały podzielone na cztery części:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom/ obsłudze.
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.
  3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/ obsługi.
  4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/ użytkownika zakażenia koronawirusem.

Wytyczne dla bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

czytaj dalej na temat: Uwaga!

Drodzy Czytelnicy

Utworzono dnia 27.04.2020

Minął już ponad miesiąc od zamknięcia bibliotek publicznych dla czytelników. Cały czas czekamy na decyzję, kiedy znów będziemy mogli spotkać się w bibliotece. Nie poddajemy się jednak złym nastrojom, staramy się wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie.

W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy prace porządkowe w księgozbiorze. Księgozbiór wymagał przejrzenia, oczyszczenia go z duplikatów, książek zniszczonych, niekompletnych, zdezaktualizowanych lub takich, po które najprawdopodobniej już nikt nigdy nie sięgnie.

W tym trudnym czasie wprowadzamy także kolejne usprawnienia działania bibliotek. Przyśpieszony został proces elektronizacji systemu wypożyczeń, polegający na wprowadzaniu księgozbioru do katalogu elektronicznego oraz oklejaniu wszystkich książek kodami kreskowymi. W ramach tych czynności opracowaniu poddanych zostaje 17 tysięcy woluminów
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gnojniku, 9 tysięcy egzemplarzy w filii w Uszwi oraz 11,5 tysiąca książek w filii w Biesiadkach.

Staramy się także uzupełniać prace wewnętrzne, na które wcześniej ciężko było znaleźć odpowiednią ilość czasu - archiwizujemy i porządkujemy dokumenty, uzupełniamy kroniki biblioteczne itp.

Dokładamy również wszelkich starań do jak najlepszego przygotowania biblioteki do ponownego otwarcia, gdy będzie to już możliwe. W tym celu opracowujemy strategię funkcjonowania wypożyczeń zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Chcąc być w kontakcie z naszymi Czytelnikami, przygotowujemy kilka konkursów, które da się przeprowadzić online (już wkrótce udostępnimy plakaty informujące i regulaminy).
Po otwarciu czekają także na czytelników biblioteczne niespodzianki. Do zobaczenia wkrótce!

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy

Dać siebie innym

Utworzono dnia 10.04.2020
Czas narodowej kwarantanny niewątpliwie jest trudnym sprawdzianem dla społeczności naszej gminy.  Każdy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zadbać o najbliższych. Niezwykle budujące w takich chwilach są informacje o bezinteresownej pomocy potrzebujacym. A taką postawę przyjęli członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki TRADYCJA I ROZWÓJ, którzy odkurzyli maszyny do szycia, by dołączyć się do produkcji maseczek. Propozycję działania poddał sołtys wsi Ryszard Machał, który wiedział doskonale,  jaki potencjał tkwi w jego otoczeniu. Mentorką i koordynatorką akcji została instruktor Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach - Renata Musiał bowiem nie tylko nawleka igłę
z zamkniętymi oczami, ale też potrafi skutecznie zachęcić do współpracy. Tym sposobem w wielu domach w Biesiadkach i Żerkowie salony zamieniły się w pracownie krawieckie, a uczestnicy akcji prześcigali się w pobijaniu lokalnych rekordów i dzieleniu się radami. Maseczki - wykonane profesjonalnie - zostały przekazane do Urzędu Gminy Gnojnik oraz Szpitala Powiatowego w Brzesku
I choć sytuacja była wyjątkowo trudna, nie był to pierwszy raz, gdy stowarzyszenie z Biesiadek stanęło na wysokości zadania. Wierzymy bowiem, że wspólnymi działaniami można rozjaśnić trudny czas.
E.B
czytaj dalej na temat: Dać siebie innym

Wielkanoc

Utworzono dnia 08.04.2020

Komunikat Wójta Gminy Gnojnik

Utworzono dnia 11.03.2020

Wójt Gminy Gnojnik informuje, iż zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 12.03.2020r. do 25.03.2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo zawieszone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe Gminy Gnojnik, zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zgodnie z rekomendacjami i zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego zawieszone do odwołania zostają wszelkie imprezy kulturalne, zawody sportowe i inne zgromadzenia, a także zajęcia w świetlicach i klubach seniora.

Zgodnie z wyżej wymienionymi wskazaniami w trosce o dobro mieszkańców zaleca się ograniczenie wizyt tylko do spraw pilnych w: Urzędzie Gminy Gnojnik, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Kultury w tym: świetlicach i bibliotekach.

 

Bliższe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 12

W tym miesiącu: 94

W poprzednim miesiącu: 105

Wszystkich: