Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

Idźmy naprzód z nadzieją

Utworzono dnia 15.10.2019

Papież Polak Jan Paweł II był osobą niezwykłą: z jednej strony pogodny i wesoły, z drugiej zaś potrafił mówić na tematy najbardziej poważne i trudne, w każdym momencie ukazując swoją mądrość i wielkie serce. Był jedną z najważniejszych osób w życiu wielu Polaków, dlatego też nie należy przestawać o nim mówić. Aby jego życie i jego świadectwo nie poszły w zapomnienie jak co roku Centrum Kultury w Gnojniku zorganizowało KONCERT PAPIESKI. Tym razem, 6 października, gościliśmy w kościele parafialnym pw. św. Floriana w Uszwi. Przybyła publiczność miała okazję usłyszeć głównie utwory o Ojcu Świętym Janie Pawle II lub napisane specjalnie dla Niego, ale również piosenki, które on sam bardzo lubił.

Jako pierwsi wystąpili członkowie grupy wokalnej Pokolenia istniejącej od kilku lat przy Świetlicy Wiejskiej w Gnojniku, którą opiekuje się Helena Święch – instruktorka tamtejszej świetlicy. W jej skład wchodzą głównie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. W tym roku do grupki wokalistek z Gnojnika dołączyły: Karina Grandys – nauczycielka śpiewu z Nowego Wiśnicza, Maria Grońska z Gosprzydowej i Anna Cichostępska z Biesiadek. Pragnę Tobie dziś wyśpiewać, Z głębi serc, Pioseneczka oraz Ojcze Święty to piosenki, które wokaliści Pokoleń zaśpiewali przy akompaniamencie Jakuba Toty i Tomasza Habla.

To muzyczne wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez występu Orkiestry Dętej działającej przy Centrum Kultury w Gnojniku, do której należą instrumentaliści z niemal wszystkich wiosek naszej gminy. Zaprezentowali oni takie kompozycje jak: Intrada Regionalna, Łzy Matki, Highland Cathedral oraz utwór Góralu, czy Ci nie żal, w którym wokalną partie solową wykonał sam kapelmistrz występującej orkiestry – Wiesław Porwisz. Po wykonaniu przygotowanych utworów zebrana publiczność oklaskami dała do zrozumienia, że liczy na bis, a ich życzenie oczywiście zostało spełnione.

W końcu nadszedł czas na gospodarzy, których reprezentowała Schola Xenium połączona z dziewczynkami z Dziecięcej Służby Maryjnej. Członkowie tejże scholi ubogacają swoim śpiewem wszelkie nabożeństwa i uroczystości w parafii Uszew. W pierwszej kolejności zaprezentowali utwór Papież Słowiański, do którego słowa pochodzą z wiersza napisanego przez Juliusza Słowackiego, wielokrotnie cytowanego przez papieża Polaka, następnie piosenkę Jezus siłą mą oraz Historia.

KONCERT PAPIESKI to droga przez najważniejsze momenty w życiu papieża i chwila na refleksję w dzisiejszym zabieganym świecie. To koncert, który zapada w pamięć. Dlatego też dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wspólnie z nami wyruszyć w podróż pełną wspomnień i zadumy, ale również uśmiechu, i mimo wszystko radości, bo przecież jak powiedział św. Augustyn: Kto śpiewa, dwa razy się modli.

Koncert dla św. Jana Pawła II

Utworzono dnia 15.10.2019, 12:03

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 6

W poprzednim miesiącu: 129

Wszystkich: