Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

Pokolenia tworzą historię szachową

Utworzono dnia 18.02.2020

Dla szachistów i sympatyków szachów, nie tylko z gminy Gnojnik, rozpoczęło się bujne życie szachowe. Pierwszym przykładem na to są Gminne Mistrzostwa Szachowe, które zorganizowało Centrum Kultury w Gnojniku, w dniu 15 lutego 2020 roku. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9.00 w sali widowiskowej ośrodka kultury w Gnojniku i trwały do godz. 13.00. Wyniki finału przedstawiają się następująco; I miejsce, nagrodę rzeczową i pogłowie czarnego konia zdobył Daniel Pasek z Uszwi. Na II miejscu znalazła się Sylwia Biernat z Gosprzydowej, wielokrotna mistrzyni Gminy Gnojnik, znakomita sportsmenka – sędzina klasy światowej w piłce nożnej. Podium zdobył również Dominik Pasek z Uszwi, bliźniaczy brat Daniela zwycięzcy tegorocznego turnieju.  IV miejsce zajął Jakub Brzeski z Uszwi, a V pozycję objęła Julita Cięciwa z Gosprzydowej. Na szóstej lokacie uplasował się Mikołaj Klecki z Uszwi a siódmą zadowoliła się Alicja Hosaniak z Zawady Uszewskiej, VIII miejsce przypadło Karolinie Kopeć z Gosprzydowej. Najlepszym Najstarszym Seniorem zawodów został Tadeusz Strzesak z Gnojnika. Najstarsza Szachistka to córka pana Tadeusza Agnieszka Wiśniowska. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Alicja Wiśniowska, a najmłodszym Jakub Bober z Uszwi. Wszyscy gracze otrzymali dyplomy i drobne nagrody, które wręczali organizatorzy gminnych mistrzostw; Ewa Świerczek – dyrektor Centrum Kultury i Sławomir Paterek – wójt Gminy Gnojnik. Nad całością czuwali: sędzia pierwszej klasy – Paweł Kasperek i sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek, który na koniec imprezy powiedział: „Moi kochani szachy uczą wiary we własne siły, nie poddawania się w poważnych chwilach i szukania wyjścia z trudnych sytuacji, rozwijają umiejętności człowieka dając szansę odniesienia sukcesu w życiu, są właściwymi wartościami w obecnym świecie”. Pan Wiesław, wspomniany wyżej arbiter szachowy, przypomniał też o wydarzeniu międzynarodowym, rokrocznie organizowanym w Gnojniku, które odbędzie się niebawem, za niecałe 2 tygodnie, 29 lutego i 1 marca w sali widowiskowej Domu Strażaka w Gnojniku. Aktualności szachowe dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury w Gnojniku.

Organizatorzy Gminnych Mistrzostw Szachowych kierują serdeczne podziękowania w stronę Państwa Agnieszki i Roberta Antczaków – właścicieli cukierni „Poezja” w Gnojniku za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników turnieju szachowego.