Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

W miejsce śniegu dobry humor

Utworzono dnia 06.02.2020

Trudno dobrze zagospodarować wolny czas, kiedy pora zimowa, a śniegu wciąż nie ma. I tutaj z pomocą przychodzą Małgorzata Olchawa – dyrektor Mobilnego Centrum Języków Obcych i Korepetycji NeverendingStory w Okocimiu i Ewa Świerczek – dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku. Udowadniają, że nawet bez zabaw na śniegu, jazdy na nartach czy sankach ferie zimowe można spędzić wesoło i pożytecznie. Dzięki dobrej współpracy wspomnianych instytucji część dzieciaków z gminy Gnojnik miała okazję uczestniczyć w zabawach sportowo-muzycznych i wyjazdach do Krakowa. Trzeba dodać, że każdy punkt programu wycieczek do Krakowa załatwiała i dopieszczała zawsze uśmiechnięta pani Gosia - szefowa NeverendingStory w Okocimiu.                                                                                              

I tak 3 lutego, w drugim tygodniu ferii zimowych ponad 50 osobowa grupka dzieci z klas od I do IV pod okiem profesjonalnej opieki odwiedziła największy, mierzący 200 m2 i najbardziej innowacyjny, kryty park rozrywki dla dzieciaków GOkidz. To idealne miejsce na podróż w świat niezwykłej gry łączącej w sobie edukację i zabawę. Słowami nie da się zobrazować oryginalnych atrakcji i przygód jakie czekały na uczestników wycieczki. W tymże parku feriowicze z CK w Gnojniku i uczniowie z MCJO i K NeverendingStory mieli okazję wziąć udział w warsztatach małego naukowca. Dzieci wcieliły się w rolę szalonych uczonych, eksperymentując do woli w pracowni chemicznej. Trenowały swe umiejętności pod okiem doświadczonych prowadzących. Po harcach i zabawach w GOkidz dzieci pojechały na obiadek do restauracji MAGILLO. Oczywiście jak sama nazwa restauracji wskazuje pociechy nie mogły usiedzieć przy stole, bo na jej piętrach zobaczyły przepiękne akwaria, terraria, prawdziwego krokodyla, jaszczurki, żółwie i papugi. Szybko i ładnie zjadły całe danie, a potem, zachwycone podziwiały żywe zwierzęta! Godzinkę później, w ramach wyjazdu dzieci z zapartym tchem obejrzały losy „Śnieżki i siedmiu pomocników” w krakowskim kinie „Cinema City”. Po skończonym seansie żywiołowo wymieniały swoje uwagi na temat filmu.  II dzień zajęć feryjnych upłynął pod znakiem zabaw sportowo-edukacyjnych, które odbywały się na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku. Pomysły na wspólną zabawę sportową wprowadził Paweł Olchawa z Mobilnego Centrum Języków Obcych i Korepetycji w Okocimiu. Sędzią głównym zawodów była Anita Linca ze Szkoły Podstawowej w Gnojniku, a zabawy taneczno – ruchowe odbywały się pod okiem Katarzyny Gneli animatorki zabaw dziecięcych i Heleny Święch instruktora z Centrum Kultury w Gnojniku. Przy tej okazji organizatorzy i uczestnicy wyjazdu do Krakowa dziękują Iwonie Pasek – wicedyrektor gnojnickiej podstawówki za wspaniałą opiekę. Wszyscy w/w poświęcili dzieciom swój wolny czas nieodpłatnie. Wrażenia z wycieczki na pewno na długo pozostaną w ich pamięci Dowodem na to są momenty zatrzymane w kadrze i umieszczone w galerii zdjęć. Warto dodać, że dzięki dobrej współpracy z Moniką Holik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojniku nasze dzieci mogły do woli korzystać z hali sportowej.

Póki co przed nami jeszcze kilka następnych atrakcyjnych, feryjnych dni dla starszych dzieci. Obiecujemy, że niebawem podzielimy się kolejnymi wrażeniami.

 

GALERIE:

Zajęcia sportowe na wesoło

Zajęcia sportowe na wesoło

Atrakcje w GOkidz

Atrakcje w GOkidz

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 29

W tym miesiącu: 195

W poprzednim miesiącu: 167

Wszystkich: