Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

I to i owo

Mieszkańcy Lewniowej, którzy marzą o karierze aktorskiej, mają szansę zaprezentować swe umiejętności szerokiej publiczności. A wszystko to za sprawą amatorskiej grupy teatralnej I to i owo, która od ponad dwudziestu lat działa przy Świetlicy Wiejskiej w Lewniowej. Na przestrzeni lat zmieniają się aktorzy, repertuar i pomysły. Jedno pozostaje niezmienne - zaangażowanie z jakim lokalni aktorzy chcą pokazać i to i owo. Okazji do występów nigdy nie brakowało: jasełka, kolędowanie, występy kabaretowe i parodiowanie popularnych programów telewizyjnych z okazji lokalnych imprez. Tradycją w ostatnich latach stał się udział w corocznych Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. Dzieci wcielają się w role księżniczek, smoków, misiów i biorą udział w bajkowych inscenizacjach. Ogromną motywacją jest zeszłoroczna nagroda, przyznana grupie za znakomity spektakl pt. Bal w pokoiku lal.

Reżyser i opiekun zespołu Bogumiła Sacha pamięta czasy, kiedy lewniowscy aktorzy bawili publiczność podczas Dni Gminy Gnojnik. Niejednokrotnie mogli się również pokazać na scenie w lipnickim Domu Kultury czy też w Domu Pomocy Społecznej w Brzesku. Pozytywnie odpowiadali na zaproszenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej oraz organizatorów imprez środowiskowych. W repertuarze grupy znajdują się spektakle, które bawią do łez a czasem wzruszają głębokimi treściami.

Zważywszy na to, że talent, w tym również aktorski, jest dziedziczny, obecne gwiazdy zespołu to często potomkowie tych, którzy przed laty go tworzyli. Dzisiaj najmłodszy aktor ma zaledwie dwa lata i dalekosiężne plany sceniczne.

I to i owo

Utworzono dnia 02.06.2017, 09:32

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Obiady - oferta