Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

Kolędnicy znad Uszwicy

Kolędnicy znad Uszwicy to grupa dorosłych mieszkańców Uszwi, którzy od 2009 roku są artystyczną wizytówką miejscowości. Początkowo zamierzali jedynie przypomnieć dawny zwyczaj kolędowania, jednak szybko okazało się, że ich talent i zaangażowanie przyniosły sławę całej gminie. Pierwsze spotkanie z publicznością uszewską to zarazem pierwszy sukces, po którym następowały kolejne: gromkie oklaski gminnej publiczności na Spotkaniu z kolędą w Gnojniku, następnie II miejsce na XXVIII Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej i tym samym przepustka do dalszych występów w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie otrzymali wyróżnienie.

Od tamtej pory Kolędnicy znad Uszwicy zostali już wiele razy nagrodzeni i wyróżnieni na ogólnopolskich scenach, a ich pojawienie się zawsze jest znakomitą atrakcją.

Ponadto z ich inicjatywy co rok organizowana jest w Uszwi plenerowa Droga Krzyżowa, wzbogacona scenami pasyjnymi. Występujący dbają o scenografię, rekwizyty, charakteryzację, kostiumy i przede wszystkim wspaniałą grę aktorską.

Piękne doniosłe głosy, którymi dysponują członkowie grupy motywują ich także do organizacji koncertów pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości.

I tak co rok chętnie włączają się w życie kulturalne miejscowości, promując także gminę Gnojnik na powiatowych i ogólnopolskich przeglądach. Opiekunem grupy, reżyserem i scenarzystą jest Lucyna Wnęk, instruktor Świetlicy Wiejskiej w Uszwi.

Kolędnicy znad Uszwicy

Utworzono dnia 02.06.2017, 09:35

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Obiady - oferta