Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Poświęcone i ocenione

Utworzono dnia 17.04.2019

Oto Laureaci Konkursu Palm Wielkanocnych, który odbył się w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku: I miejsce – Szymon Barczyk właściciel najdłuższej, prawie 8. metrowej palmy, II pozycja  Michał Ogar a trzecie miejsce komisja przyznała Emilii Rybak. Kolejne miejsca też były honorowane nagrodami i słodkościami. Dodatkowym atrybutem konkursu jest to, że wszystkie nagrodzone palmy zdobią wnętrza obu kościołów przez cały okres Wielkanocny. Konkurs palmowy w Gnojniku organizowany jest już od kilkudziesięciu lat i cieszy się dużą popularnością. Jego organizatorami i fundatorami nagród są: Centrum Kultury w Gnojniku i Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Marcina w Gnojniku. O podtrzymywanie tradycji dbają też Maria i Krzysztof Wójsowie – właściciele sieci sklepów „Groszek” i „Novum” w Gnojniku, ofiarowując rokrocznie czekolady dla wszystkich uczestników konkursu palmowego. 

czytaj dalej na temat: Poświęcone i ocenione

Zapraszamy do biblioteki :)

Utworzono dnia 13.04.2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Utworzono dnia 03.04.2019

2 kwietnia mali czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gnojniku mieli okazję przenieść się do niezwykłego i pełnego przygód świata baśni. Czekały tam na nich zaczarowane zabawy i konkursy oraz słodka niespodziana. Zaś na warsztatach plastycznych dzieci wykonały przepiękne zakładki do książek.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Zapraszamy do udziału

Utworzono dnia 23.03.2019

Kultura jest kobietą

Utworzono dnia 21.03.2019

7 marca był z pewnością dniem niezwykłym dla wszystkich pasjonatek kultury z gminy Gnojnik. Właśnie dla nich bowiem została zorganizowana wyjątkowa impreza ph. Kultura jest kobietą. I targi zdrowia, urody i elegancji” podczas której uczestniczki mogły skorzystać z szerokiego wachlarza niedostępnych na co dzień atrakcji. Przy relaksacyjnych dźwiękach muzyki klasycznej panie wymieniały się refleksjami na temat dotychczasowej działalności związanej z kulturą, a także pomysłami na przyszłość. A rozmowy toczyły się zarówno przy suto zastawionym stole (dominowały potrawy, przygotowane w oparciu o lokalne produkty), jak i w kolejkach do znakomitych specjalistów, którzy tego dnia przybyli do nas z Krakowa, by całą swoją uwagę i umiejętności skupić na mieszkankach naszej gminy.

 

czytaj dalej na temat: Kultura jest kobietą

Dwudniowy maraton szachowy

Utworzono dnia 04.03.2019
XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - zapraszamy do galerii zdjęć, a wkrótce szersza relacja!
czytaj dalej na temat: Dwudniowy maraton szachowy

Zapraszamy!

Utworzono dnia 26.02.2019

I miejsce dla "Kolędników znad Uszwicy"

Utworzono dnia 18.02.2019

W piątek, 15 lutego, "Kolędnicy znad Uszwicy" wystąpili podczas 47 Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zdobyli I miejsce! Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na naszej facebookowej stronie. Wkrótce szersza relacja w "Wieściach Gminnych"

czytaj dalej na temat: I miejsce dla "Kolędników znad Uszwicy"

Znamy już gminnego mistrza szachowego

Utworzono dnia 13.02.2019

9 lutego w Centrum Kultury w Gnojniku odbył się gminny turniej szachowy, w którym udział wzięło 14 uczestników. Zwycięzcą tegorocznych Gminnych Mistrzostw Szachowych został Dominik Pasek z Uszwi. Najmłodszymi szachistami byli Julia Machał z Biesiadek i Konrad Hosaniak z Zawady Uszewskiej. Szersza relacja w najbliższym numerze „Wieści Gminnych”, a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć oraz na nasz Facebook.

czytaj dalej na temat: Znamy już gminnego mistrza szachowego

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 535

W poprzednim miesiącu: 413

Wszystkich: