Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Gnojniku

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Drodzy Czytelnicy

Utworzono dnia 27.04.2020

Minął już ponad miesiąc od zamknięcia bibliotek publicznych dla czytelników. Cały czas czekamy na decyzję, kiedy znów będziemy mogli spotkać się w bibliotece. Nie poddajemy się jednak złym nastrojom, staramy się wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie.

W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy prace porządkowe w księgozbiorze. Księgozbiór wymagał przejrzenia, oczyszczenia go z duplikatów, książek zniszczonych, niekompletnych, zdezaktualizowanych lub takich, po które najprawdopodobniej już nikt nigdy nie sięgnie.

W tym trudnym czasie wprowadzamy także kolejne usprawnienia działania bibliotek. Przyśpieszony został proces elektronizacji systemu wypożyczeń, polegający na wprowadzaniu księgozbioru do katalogu elektronicznego oraz oklejaniu wszystkich książek kodami kreskowymi. W ramach tych czynności opracowaniu poddanych zostaje 17 tysięcy woluminów
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gnojniku, 9 tysięcy egzemplarzy w filii w Uszwi oraz 11,5 tysiąca książek w filii w Biesiadkach.

Staramy się także uzupełniać prace wewnętrzne, na które wcześniej ciężko było znaleźć odpowiednią ilość czasu - archiwizujemy i porządkujemy dokumenty, uzupełniamy kroniki biblioteczne itp.

Dokładamy również wszelkich starań do jak najlepszego przygotowania biblioteki do ponownego otwarcia, gdy będzie to już możliwe. W tym celu opracowujemy strategię funkcjonowania wypożyczeń zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Chcąc być w kontakcie z naszymi Czytelnikami, przygotowujemy kilka konkursów, które da się przeprowadzić online (już wkrótce udostępnimy plakaty informujące i regulaminy).
Po otwarciu czekają także na czytelników biblioteczne niespodzianki. Do zobaczenia wkrótce!

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy

Dać siebie innym

Utworzono dnia 10.04.2020
Czas narodowej kwarantanny niewątpliwie jest trudnym sprawdzianem dla społeczności naszej gminy.  Każdy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zadbać o najbliższych. Niezwykle budujące w takich chwilach są informacje o bezinteresownej pomocy potrzebujacym. A taką postawę przyjęli członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki TRADYCJA I ROZWÓJ, którzy odkurzyli maszyny do szycia, by dołączyć się do produkcji maseczek. Propozycję działania poddał sołtys wsi Ryszard Machał, który wiedział doskonale,  jaki potencjał tkwi w jego otoczeniu. Mentorką i koordynatorką akcji została instruktor Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach - Renata Musiał bowiem nie tylko nawleka igłę
z zamkniętymi oczami, ale też potrafi skutecznie zachęcić do współpracy. Tym sposobem w wielu domach w Biesiadkach i Żerkowie salony zamieniły się w pracownie krawieckie, a uczestnicy akcji prześcigali się w pobijaniu lokalnych rekordów i dzieleniu się radami. Maseczki - wykonane profesjonalnie - zostały przekazane do Urzędu Gminy Gnojnik oraz Szpitala Powiatowego w Brzesku
I choć sytuacja była wyjątkowo trudna, nie był to pierwszy raz, gdy stowarzyszenie z Biesiadek stanęło na wysokości zadania. Wierzymy bowiem, że wspólnymi działaniami można rozjaśnić trudny czas.
E.B
czytaj dalej na temat: Dać siebie innym

Wielkanoc

Utworzono dnia 08.04.2020

Komunikat Wójta Gminy Gnojnik

Utworzono dnia 11.03.2020

Wójt Gminy Gnojnik informuje, iż zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 12.03.2020r. do 25.03.2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo zawieszone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe Gminy Gnojnik, zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zgodnie z rekomendacjami i zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego zawieszone do odwołania zostają wszelkie imprezy kulturalne, zawody sportowe i inne zgromadzenia, a także zajęcia w świetlicach i klubach seniora.

Zgodnie z wyżej wymienionymi wskazaniami w trosce o dobro mieszkańców zaleca się ograniczenie wizyt tylko do spraw pilnych w: Urzędzie Gminy Gnojnik, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Kultury w tym: świetlicach i bibliotekach.

 

Bliższe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Uwaga!

Utworzono dnia 11.03.2020

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteki publiczne są od 12 marca 2020 r zamknięte dla czytelników.

https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3923-biblioteki-publiczne-zamkniete-od-12-marca.html

Odwołane zostają też do odwołania wszystkie zajęcia odbywające się w Świetlicach Wiejskich w naszej gmine.

 

Uwaga!

Utworzono dnia 11.03.2020

Szanowni Panowie Wójtowie, Burmistrzowie

Starostwo Powiatowe w Brzesku informuje, iż zgodnie z decyzją Starosty
Brzeskiego z dniem dzisiejszym, tj. 11 marca 2020 r., odwołuje się
wszystkie imprezy kulturalne i zawody sportowe organizowane przez Powiat
Brzeski. Decyzja obowiązuje do odwołania.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Starosta Brzeski
rekomenduje wdrożenie podobnych działań na terenie gmin powiatu
brzeskiego w celu zapobiegania szerzeniu się choroby zakaźnej.

Z poważaniem
Dyżurny PCZK Brzesko
Radosław Hudy

Tel. 14 66 317 65

Zapraszamy!

Utworzono dnia 05.03.2020

Starcia szachowych mistrzów

Utworzono dnia 05.03.2020
Co roku do Gnojnika tłumnie zjeżdżają pasjonaci szachów z całej Polski, a nawet z sąsiednich krajów. Na jeden weekend żegnają się z rodzinami, pracą czy uczelnią, by udać się do serca naszej gminy i zawalczyć o słynne trofeum – pogłowie czarnego konia,...
czytaj dalej na temat: Starcia szachowych mistrzów

Pokolenia tworzą historię szachową

Utworzono dnia 18.02.2020
Dla szachistów i sympatyków szachów, nie tylko z gminy Gnojnik, rozpoczęło się bujne życie szachowe. Pierwszym przykładem na to są Gminne Mistrzostwa Szachowe, które zorganizowało Centrum Kultury w Gnojniku, w dniu 15 lutego 2020 roku. Rozgrywki rozpoczęły się...
czytaj dalej na temat: Pokolenia tworzą historię szachową

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 36

W poprzednim miesiącu: 106

Wszystkich: